Переваги та недоліки безповітряного способу нанесення фарби

#Поради по ремонту, #Фарбування

Що таке безповітряний спосіб

Серед сучасних методів фарбування поверхонь не останнє місце займає метод безповітряного нанесення фарби. Цей спосіб вважається доволі економічно вигідним та ефективним, особливо якщо йдеться про великі площі для покриття. Фарбування поверхні за допомогою методу безповітряного нанесення фарби передбачає фарбування без використання повітря для розпилення фарби. Тобто, при такому фарбуванні дроблення фарби на найдрібніші частинки, її розбризкування, відбувається без допомоги стисненого повітря. Фарба нагнітається за допомогою потужного поршня в особливе сопло, яке має дуже звужений вихідний отвір, завдяки якому рідина роздрібнюється на найдрібніші краплини. При цьому фарба рівномірно покриває поверхню та, на відміну від валика чи пензлика, не має накладань шарів один на одного.

 

Плюси та мінуси безповітряного способу нанесення фарби

Як ми вже зазначили вище, при такому методі розпилення фарба рівномірно покриває поверхню, значно знижується розхід матеріалу, адже не утворюється “туман”, як при повітряному способі нанесення. Також сприяє економії матеріалу і той факт, що найдрібніші краплини фарби рівномірно та тонким шаром покривають поверхню, тому в деяких випадках достатньо одноразового покриття. Оскільки площину, яку фарбують, не потрібно покривати двічі, значно пришвидшується процес ремонту приміщення, покращується продуктивність праці. Найбільше відчутно цю перевагу безповітряного способу нанесення фарби при виконанні робіт на великих промислових об’єктах чи новозбудованих об’єктах, де необхідно фарбувати великі обсяги площі. Обладнання для такого способу покривання поверхонь може розпилювати фарби різної густини, залежно від сопла, тому додатково розводити фарбу перед нанесенням на поверхню не потрібно, а після нанесення утворюється рівномірне та якісне покриття. Також не забруднюється повітря в приміщенні і не потрібно передбачати додаткову вентиляцію при проведенні ремонтних робіт. Проте такий спосіб нанесення фарби має і свої недоліки: на рельєфних поверхнях з перепадами і переходами може утворюватися підтікання фарби.

 

Підготовка поверхні до роботи

Безповітряним способом нанесення фарби можна покривати найрізноманітніші поверхні: метал, бетон, дерево, штукатурку, шпаклівку. Як і при будь-якому нанесенні фарби поверхню необхідно попередньо почистити від бруду, обезжирити, якщо мова йде про метал і вирівняти нерівності та прогрунтувати, якщо йдеться про штукатурку чи шпаклівку. Зрозуміло, що з приміщення завчасно необхідно винести меблі та техніку, а підлогу, двері, вікна закрити плівкою, яку закріпити малярним скотчем. Виконавши всі підготовчі роботи можна приступати до грунтування чи фарбування поверхні.

Фарба, яку ми рекомендуємо для безповітряного фарбування

Ваша корзина